КОНСПЕКТ УРОКУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В 9 КЛАСІ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕМАТИКИ
Урок
78
Тема: Тренувальний диктант
Тривалість
уроку – 45 хв.
Тип уроку – урок закріплення вивченого матеріалу
Наочність та обладнання: мультиборд, індивідуальні картки
для самостійної роботи, підручник.
Мета уроку:
* Навчальна: закріпити вміння учнів правильно записувати текст під
диктовку, звертаючи увагу на орфографію та пунктуацію.
* Розвивальна: розвивати навички слухового сприйняття тексту та письма.
* Виховна: стимулювати в ліцеїстів процеси саморозвитку, формувати зацікавлення військовими спеціальностями..
Організаційний момент та емоційне налаштування (2 хв.)
Мотивація до вивчення нового матеріалу – розвиток мислення.
Основна частина
(40 хв.):
Коментоване написання диктанту.
Пам'ятаєте слова Наполеона про те, що «момент найбільшої вразливості
настає одразу після перемоги»? Ось чому розумний полководець контратакує одразу
після того, як ворог витіснив його військо із займаних позицій. Бажано, щоб
командир контратакував свіжими резервами, солдатами, не виснаженими фізично та
психологічно «американськими гірками» бою. Оскільки ворог може розслабитися й
стати вразливим у своїй перемозі, цілком ймовірно, що навіть невеликі сили
зможуть його подужати й перебрати назад колишню позицію.
Щоб воїни не стали вразливими після
того, як захоплять позицію, вони мусять бути навчені автоматично братися за
виконання низки завдань, щоб утримати її під своїм контролем.
Вони повинні створити кругову
охорону, підготувати позиції для захисту й визначити сектори ведення вогню на
випадок контратаки супротивника. Вони повинні перерозподілити боєприпаси, пити
багато рідини, надавати першу медичну допомогу, евакуювати поранених і
полонених, а також облікувати все спорядження. Командири повинні контролювати
ситуацію та доповідати про неї вищому керівництву.
Відпрацьовуючи таке завершення операції під час тренувань, воїни в реальному
бою не розслаблятимуться в цей вразливий момент, а будуть зайняті виконанням
життєво важливих обов'язків, необхідних для виживання й успіху на полі бою.
Військові, поліцейські, пожежники, парамедики та інші працівники стресових професій повинні розвивати таке мислення, практикуючи консолідацію та реорганізацію, щоб бути готовими до наступної місії. Для представників таких професій наступний виклик, пов'язаний із високим ризиком, може статися будь-якої миті, і від їхньої здатності рухатися до наступної цілі залежить життя. Старе японське прислів'я лаконічно передає цю концепцію: «Після бою затягніть шнури шолома». Іншими словами, не втрачайте пильності, здобувши перемогу. (240 сл.)
[Гроссман Д., Крістенсен Л.. Бій: Психологія і фізіологія війни в часи війни та миру]
Висновок (3 хв.):
Підбити підсумки уроку,
акцентуючи увагу на важливості тренувальних диктантів для покращення мовних
навичок.
Повторити усно правила про пунктуацію в БСР,
підготуватися до контрольної роботи
Немає коментарів:
Дописати коментар