середа, 15 квітня 2026 р.

                                   КОНСПЕКТ УРОКУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В 9 КЛАСІ 

                                      З ВИКОРИСТАННЯМ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕМАТИКИ

                  Урок 58     

Тема: Основні види складнопідрядних речень (повторення)

 Тривалість уроку – 45 хв.

 Тип уроку – урок закріплення вивченого матеріалу

Наочність та обладнання: мультиборд, підручник.  

Мета уроку:

 * Навчальна: повторити основні види складнопідрядних речень; навчити учнів розрізняти види складнопідрядних речень за їхньою структурою та функцією.

* Розвивальна: розвивати навички аналізу мовного матеріалу та його практичного застосування, сприяти розвитку критичного мислення учнів; розвинути їхні вміння правильно використовувати складнопідрядні речення в усному та писемному мовленні.

* Виховна: підвищити мовленнєву культуру учнів, виховувати зацікавлення військовими професіями.

Організаційний момент та емоційне налаштування (2 хв.). Мотивація.

Перевірка домашнього завдання (10 хв.).

Основна частина (30 хв.):  

1.    Усне опитування про види СПР: питання до підрядних частин, , засоби зв'язку.

2.    Робота з реченнями (визначення членів речення, схеми):

ü Коли почався обстріл, військові швидко зайняли підготовлені позиції.

ü Розвідники вийшли вночі, щоб уникнути виявлення.

ü Командир повідомив, що операція проходитиме за новим планом.

ü Бійці, які тримають цю позицію, мають великий бойовий досвід.

ü Солдати повернулися на базу, коли завдання було виконано.

ü  Військові змінили маршрут, бо противник активізував розвідку.

ü Техніка, що була пошкоджена, швидко повернулася у стрій.

ü Операцію відклали, оскільки погодні умови стали небезпечними.

ü Якщо підкріплення прибуде вчасно, підрозділ зможе втримати позиції.

ü Військові зрозуміли, що противник відступає з позицій.

ü Інженери укріпили оборону, щоб захистити цивільних.

ü Хоч підрозділ зазнав труднощів, він виконав поставлене завдання.

ü Командир дозволить наступ, якщо ситуація на фронті стабілізується.

ü Вогонь був надто щільний, так що просування довелося зупинити.

Висновок (3 хв.):

Підбити підсумки уроку, акцентуючи увагу на ключових моментах: різновиди складнопідрядних речень і їх функції. Запитати учнів, чи залишилися у них питання. Рефлексія жестами. 

Домашнє завдання:

Виписати з військової літератури 5 СПР різних видів, створити до них схеми.



 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Конспект уроку української літератури в 11 класі на військову тематику

  Українська література                    Урок 65   Тема: Сучасна воєнна література. Творчість Артура Дроня Тривалість уроку – 45 хв. Т...